O Propolisie i Pszczelim Pyłku Kwiatowym

W tym miejscu chcialem przyblizyc dwa produkty wytwarzane przez Laboratorium Bio – Farmaceutyczne im Prof. Czarneckiego ,a mianowicie :

  1. Propolis 10 % ekstrakt bez alkoholowy
  2. Pszczeli Pylek mikronizowany
Butelka z ekstraktem bezalkoholowym propolisu 10% 50 ml

W tym miejscu zamieszczam ulotke do tych produktow ( mozliwosci zastosowan w skrocie, oraz dawkowanie.. )

Butelka z ekstraktem bezalkoholowym propolisu 10% 20 ml
Opakowanie pszczelego pylku kwiatowego mikronizowanego 500 gram
w ty miejscu powyzej jest dostepna ulotka do opakowania Pszczelego pylku kwiatowego mikronizowanego – w skrocie …

Oba produkty sprawdzilem na sobie , tzn. od kilku lat spozywam regularnie codziennie pszczeli pylek kwiatowy mikronizowany , widze poprawe wydolnosci przy aktywnosci fizycznej ( uprawiam rozne sporty ) tzn. dluzej moge wykonywac rozne cwiczenia bez wiekszego zmeczenia – chodzi o ilosci powtorzen jak i o zwiekszanie obciazen przy cwiczeniach silowych. Nadto zauwazylem, ze po spozyciu pylku mam lepsza koncentracje przy uczeniu sie roznych materialow o zroznicowanej tematyce – w moim przypadku, tematy pro zdrowotne, prawo, aktywnosc fizyczna. Poza tym widze lepiej po spozyciu regularnym pylku kwiatowego ( ok 2 lata ) , co dla mnie ma duze znaczenie, gdyz dlugo przesiaduje przed swiecacym ekranem komputera .Ojciec wspominal, ze pszczeli pylek kwiatowy ma dobroczynne dzialanie na nerw wzrokowy i plamke zolta w wewnatrz oka,odpowiedzialna za dobre widzenia oka .

Odnosnie ekstraktu propolisu stosuje go od pewnego czasu, w momencie gdy czuje , ze moja odpornosc spada i moglbym zachorowac ( przeziebienie, grypa ). Po spozyciu kilkunastu kropel ekstraktu propolisu wraz z pylkiem pszczelim w wiekszosci przypadkow udaje mi sie nie zachorowac od kilku lat. Nie bylem u lekarza w celu leczenia okolo 25 lat ( Udaje mi sie po prostu nie chorowac ).

Dodac pragne ze aby spozywac regularnie pszczeli pylek kwiatowy i propolis a rownoczesnie zeby utrzymac zdrowie przez wiekszosc czasu zycia zamienilem cukier na miod pszczeli i tylko nim slodze wszystkie napoje (okolo 9 lat).

Poniżej fotografie dwóch ksiażek i dwóch nowych broszur dotyczących Apiterapii autorstwa Prof. Ryszarda Czarneckiego.

W ostatnim czasie w roku 2018 Profesor Ryszard Czarnecki wydal dwie broszury, które są obecnie do sprzedaży w cenie po 10 zl każda . Można je zamawiać na stronie www. ARRIA.pl ( sklep ) wysyłając zamówienie na formularzu .

Możliwości stosowania produktów pszczelich u osób w starszym wieku

W sklepie www. ARRIA.pl można zakupić także dwie publikacje – książki pt jak wyżej “Propolis w Apiterapii ” oraz ” Pszczeli pyłek kwiatowy w Apiterapii ” -na zdj., opisują one w sposób wyczerpujący możliwości zastosowania propolisu i pszczelego pyłku kwiatowego, dawkowania dla osob zdrowych, chorych, rekonwalescentów. Uważam , ze warte są przeczytania, gdyż większość osób , nie zdaje sobie nawet sprawy, w jakich sytuacjach te specyfiki mogą pomoc i w jaki sposób. Zawierają one wiedzę jaka posiadał profesor Ryszard Czarnecki , który od kilkudziesięciu lat zajmował się produktami pszczelimi , od strony naukowej jak i praktycznej, był on prawdziwym ekspertem w dziedzinie Apiterapii w Polsce. Ojciec opowiadał mi , ze nawet koledzy lekarze ,profesorowie medycyny w małym stopniu znają korzystne właściwości produktów pszczelich, nie znają sposobów leczenia z ich pomocą , a słowo Apiterapia jest im obce . Stwierdził , że spowodowane jest to tym, ze w obecnych zakresach nauczania farmaceutów i lekarzy w Polsce brak jest działu nauczania o Apiterapii i produktach pszczelich pod kontem pro zdrowotnym, i samoleczenia się ludzi ( przyszłych pacjentów ). Książeczki są w cenie jedynie 10 i 20 zł.

Author: Robert Czarnecki

Nazywam się Robert Czarnecki, zajmuje się hobbystycznie zdrowym stylem życia, w tym apiterapią. Od roku 1985 zajmowałem się z przerwami wprowadzaniem na rynek polski produktów pszczelich . Moim ojcem jest Ryszard Czarnecki , Profesor farmacji, propagator i specjalista w dziedzinie apiterapii, założyciel firmy laboratorium Bio - Farmaceutyczne ARRIA z Krakowa, produkującej na polski rynek kosmetyki i suplementy diety oparte na bazie produktów pszczelich. W związku z tym , że zainteresowania ojca jak i moje w dziedzinie zdrowego stylu życia jak i zastosowań apiterapii dla ludzi stały się zbieżne w ostatnich kilku latach, postanowiłem zapoznać szersze kręgi osób na tym forum naszymi wspólnymi przemyśleniami i pomysłami w tym zakresie uważając to za korzystne dla ludzi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *