Tajemnice apiterapii Profesora Czarneckiego

W związku z tym , że ostatnio obliczałem ile lat zajmowaliśmy się z ojcem Prof . Ryszardem Czarneckim apiterapia i produktami pszczelimi wyszło już ponad 30 lat co dało mi do przemyślenia w jaki sposób razem zaczynaliśmy i w jakim kierunku ta działalność zmierza dalej .

W początkowym okresie ojciec przyniósł do domu plakat reklamowy , który miał towarzyszyć wprowadzeniu pierwszego specyfiku – kremu do twarzy serii ARRIA (półtłusty,biostymulujacy – do dziś w ofercie na www.arria.pl ) .

Plakat wyglądał jak poniżej, z hasłem „Zatrzymać czas …”

Plakat reklamowy do pierwszego kosmetyku tej serii z lat 80 tych (1983-1985. ).


Hasło wydawało mi się w latach 80 tych dopasowane tylko do kosmetyków , które mają za zadanie być przeciwko widocznym z zewnątrz oznakom starzenia się skóry, obrazującym upływ czasu …

Niedawno znalazłem w archiwum ojca informację, że otrzymał on medal od Papieża Benedykta XVI za zasługi w uzdrawianiu chorych za pomocą produktów z jego laboratorium bio -farmaceutycznego opartych o produkty pszczele t.j : propolis , pyłek pszczeli, pierzgę !

Oprócz kosmetyków w ofercie laboratorium ARRIA są też inne produkty oparte o produkty pszczele takie jak ekstrakty propolisu i pierzgi, pyłek pszczeli mikronizowany, maści,emulsje itd… o działaniu uzdrawiającym.

Ojciec nigdy nie pochwalił się mnie tym osiągnięciem , więc nic o tej jego działalności charytatywnej nie wiedziałem , a uważam, że jest to istotne aby szersze grono osób dowiedziało się , że produkty pszczele rzeczywiście działają , ratują poważnie chorych, w pewnym sensie „zatrzymują czas „, gdyż przedłużają im życie na ziemi …

W związku z tym , że hasło które ma przyświecać tej naszej działalności ” Zatrzymać czas…” -za pomocą produktów pszczelich staje się docenione nawet przez tak czcigodna osobę jak Papież przynosi mnie wyjątkowy zaszczyt.

Dlatego chciałem się tym z Państwem czytelnikami bloga podzielić, gdyż Prof.Czarnecki nie zdążył.

Zdjęcie dokumentu z nadania w 2013 r medalu Prof.Czarneckiemu przez Papieża Benedykta XVI z okazji dnia chorego za zasługi w uzdrawianiu za pomocą produktów pszczelich ciężko chorych.
( Działalność charytatywna).

Pozdrawiam Wszystkich – autor

Autor: Robert Czarnecki

Nazywam się Robert Czarnecki, zajmuje się hobbystycznie zdrowym stylem życia, w tym apiterapią. Od roku 1985 zajmowałem się z przerwami wprowadzaniem na rynek polski produktów pszczelich . Moim ojcem jest Ryszard Czarnecki , Profesor farmacji,Dziekan Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rektor uczelni kosmetologicznej , propagator i specjalista w dziedzinie apiterapii i kosmetologii , założyciel firmy " Laboratorium Bio - Farmaceutyczne ARRIA " z Krakowa, produkującej na polski rynek kosmetyki i suplementy diety oparte na bazie produktów pszczelich. W związku z tym , że zainteresowania ojca jak i moje w dziedzinie zdrowego stylu życia jak i zastosowań produktów pszczelich i apiterapii dla ludzi stały się zbieżne w ostatnich kilku latach, postanowiłem zapoznać szersze kręgi osób na tym forum naszymi wspólnymi przemyśleniami i pomysłami w tym zakresie uważając to za korzystne dla ludzi.