Hemoroidy , krępujący problem -leczenie krwawień propolisowymi czopkami i maściami .

Hemoroidy to choroba , która polega na przerwaniu torebek krwawniczych w odbycie i krwawieniu do niego , co sprzyja możliwości zakażeń jak również stwarza dyskomfort przy przebywaniu w toalecie. Na chorobę tę zapada co drugi Polak wg. Statystyk .Przyczyniają się do jej powstania między innymi: siedzący tryb życia np : pracownicy biurowi, kierowcy zawodowi, ale także osoby jeżdżące konno i na rowerze, w zasadzie w każdym wieku.

Hemoroidy na rycinie- zewnętrzny po lewej i wewnętrzny po prawej stronie odbytnicy.Torebki z krwią mogą również wypadać na zewnątrz.Normalny zdrowy człowiek ma torebki z krwią nie powiększone .( Słowo hemoroid- znaczy krwiak, krwotok )

W badaniach na myszach doświadczalnych dowiedziono ostatnio, że propolis i wosk pszczeli w połączeniu doskonale potrafiły przyspieszać gojenie się wszelkiego typu ran w tym z krwawieniami na zewnątrz.

Głównymi składnikami propolisu które są odpowiedzialne za przyspieszone gojenie są bio – flawonoidy ,których w propolisie jest olbrzymie bogactwo.

Stosując specjalne preparaty z propolisem np. do hemoroidów można znaczne przyspieszyć gojenie się ich , zabezpieczyć się przed zakażeniami, z uwagi na działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe i antyseptyczne. Poza tym propolis zwiększa naturalną odporność i ma działanie przeciwbólowe co w tym przypadku ma istotne znaczenie .

Składniki propolisu przyspieszają tworzenie się nowych naczyń krwionośnych w ranie,tworzenie się śródbłonka, nabłonka jak i naskórka , czyli składników właściwej skóry po jej uszkodzeniu . Propolis pobudzał narastanie tzw. czynników wzrostu (Epidermal growth factor,Vascular endothelial growth factor, Fibroblast growth factor,Transforming growth factor Beta).

Ważnym czynnikiem który ułatwia szybkie gojenie się rany jest działanie przeciwzapalne propolisu .( Markery przeciwzapalne Il1-beta i TNF -alfa były pomniejszone) .

Przez zastosowanie np maści propolisowej serii ARRIA 7% na hemoroidy można uzyskać szybko poprawę zdrowia, zmniejszenie krwawień, zabezpieczyć się przed zakażeniami drobnoustrojami wszelkiego typu .Maść o pojemności 30 ml w tubie jak na zdj. Jest dostępna na stronie www.arria.pl

Z własnego doświadczenia:

Hemoroidów nie mam dzięki lekko -strawnej diecie i aktywności fizycznej.

Na zdjęciu opakowanie czopków propolisowych , do zastosowania między innymi na hemoroidy , o działaniu antybakteryjnym, przeciwzapalnym, antygrzybicznym, przyspieszają naturalny proces leczenia, zmniejszają dyskomfort, działają znieczulająco, do zastosowania również w stanie zapalnym pochwy,problemach z prostatą,po operacjach ginekologicznych, w przypadku raka odbytu, szyjki macicy,dla osób obłożnie chorych .Do nabycia na www.Arria.pl w zakładce kontakt

Co do gojenia się ran : za każdym razem gdy dochodzi u mnie do zranienia np. przez przecięcie skóry, otarcia skóry z krwawieniem na zewnątrz to jeśli mam w pobliżu propolis np. w formie maści to używam najszybciej jak to możliwe.

Ból z powodu zranienia ustaje dość szybko, opuchnięcia albo są minimalne albo ich w ogóle nie ma w miejscu zranienia i krawienia.

Nigdy rana nie została zakażona, nie ropiala itp.

Gojenie się rany następowało tak szybko , że nie zauważałem nawet kiedy , nie pozostawały żadne blizny czy inne ślady po ranie.

Ranę smarowałem 3-5 razy dziennie propolisem, maścią lub ekstraktem 10% propolisu.Co ciekawe gdy nie dopuszcza się do wysychania rany to goi się ona zdecydowanie szybciej .Maść propolisowa jest w tym wypadku idealnym rozwiązaniem gdy mamy rany zewnętrzne, natomiast do ran wewnętrznych np . hemoroidów czy ran np w pochwie idealnym rozwiązaniem są specjalne czopki propolisowe. Można zatem spodziewać się , że naturalne procesy gojenia się w miejscach tak wrażliwych jak miejsca hemoroidów będą znacznie przyspieszone w związku z zastosowaniem produktów z zawartością propolisu ,bez jakiegokolwiek dyskonfortu czy skutków ubocznych. Produkty te zabezpieczają nas również w pełni przed powikłaniami np .przez zakażenia w tak wrażliwym na nie miejscu.

Autor: Robert Czarnecki

Nazywam się Robert Czarnecki, zajmuje się hobbystycznie zdrowym stylem życia, w tym apiterapią. Od roku 1985 zajmowałem się z przerwami wprowadzaniem na rynek polski produktów pszczelich . Moim ojcem jest Ryszard Czarnecki , Profesor farmacji,Dziekan Uniwersytetu Jagiellońskiego, Rektor uczelni kosmetologicznej , propagator i specjalista w dziedzinie apiterapii i kosmetologii , założyciel firmy " Laboratorium Bio - Farmaceutyczne ARRIA " z Krakowa, produkującej na polski rynek kosmetyki i suplementy diety oparte na bazie produktów pszczelich. W związku z tym , że zainteresowania ojca jak i moje w dziedzinie zdrowego stylu życia jak i zastosowań produktów pszczelich i apiterapii dla ludzi stały się zbieżne w ostatnich kilku latach, postanowiłem zapoznać szersze kręgi osób na tym forum naszymi wspólnymi przemyśleniami i pomysłami w tym zakresie uważając to za korzystne dla ludzi.