O kosmetykach z produktami pszczelimi

Artykuł napisany w oparciu o linie kosmetyków naturalnych serii ” ARRIA ” ( dostępne na www.ARRIA.pl )

Poniżej ulotka obrazująca całą linię dostępnych kosmetyków – (kremy do twarzy i ciała )

W tej części chciałbym opisać moje doświadczenia z kosmetykami zawierającymi produkty pszczele . Moje doświadczenia sięgają ok . roku 1997, kiedy z moim ojcem Profesorem Ryszardem Czarneckim zakładaliśmy firmę o nazwie Agencja naukowo- badawcza Farmacos s.c. . Firma od początku działalności miała zajmować się produkowaniem kosmetyków serii ARRIA.W linii znajdowały produkty z nowatorskim ekstraktem z pszczelich pyłków kwiatowych i ekstraktem z propolisu. Były to kremy nawilżające, półtłuste , tłuste , szampony do włosów, odżywki do włosów, tonik do twarzy i mleczko do demakijażu, w sumie kilkanaście produktów. Kosmetyki wprowadzaliśmy do obrotu w sklepach drogeryjnych, aptekach, sklepach zielarskich i na własnych stoiskach firmowych.W tym czasie braliśmy udział w wielu targach zdrowego stylu życia, zielarskich i kosmetycznych, gdzie otrzymaliśmy dyplomy i wyróżnienia, które publikuje poniżej.W związku z tym, ze akurat kończyłem studia, a wydawało mi się, że te produkty są nowatorskie . jak i ich skuteczne działanie pielęgnacyjne i lecznicze jest warte poświęcenia im mojej uwagi i podjąłem się z przekonaniem wewnętrznym ich promocji i sprzedaży szerszym kręgom osób .Niestety w związku z zalewaniem rynku kosmetycznego przez silne firmy zagraniczne- koncerny, nie udawało mi się w tamtym czasie na szersza skale ogólnopolską wprowadzić kosmetyków ARRIA. Prawdopodobnie było to spowodowane silnymi działaniami marketingowymi tych dużych firm. Jednak mimo wszystko firma przetrwała do dnia dzisiejszego , zmieniając po czasie nazwę na Laboratorium Bio- Farmaceutyczne im Prof. Czarneckiego.

Powyżej przedstawiam pierwsza ulotkę dotycząca kosmetyków serii ARRIA,krem bio – stymulujący z DNA. Jest on do tej pory w sprzedaży, od około 1993 roku. W początkowych badaniach w salonach kosmetycznych stwierdzono, ze krem wchłania się od 3-15 minut w zależności od typu cery, nie podrażnia skóry, nie miał efektu ściągania skóry, natłuszczał delikatnie skore , nawilżanie skóry zaobserwowano po ok 2 tygodniowym stosowaniu, łagodził objawy wysuszenia skóry po jej umyciu, zostawiając delikatny film na skórze Nadto zmniejszał skłonność do złuszczania naskórka, poprawiał jędrność i napięcie skóry. Skóra stawała się gładka i nabierała zdrowego wyglądu . Według osób testujących w wieku 40-70 lat zmniejszała się głębokość zmarszczek, poprawiała się jędrność skóry podbródka i szyi . był bardzo wydajny w stosowaniu ( Świadectwo badania z dn. 30.09. 1993 z Kosmetyczno – Lekarskiej Sp-Ni Pracy IZIS z Warszawy – ocena kosmetyczno- dermatologiczna )

Po pewnym czasie wprowadzono do sprzedaży wersje hipoalergiczna bez zapachu, oraz wersje kremu tłustego, były w pewnym czasie w sprzedaży wersje na lato z filtrami UV.

Opakowanie bylo w ilosci 50 ml, wystarczajace na okolo 2-3 miesiace stosowania.

Krem bio- stymulujący był sprzedawany w Aptekach, dla klientów indywidualnych, sklepów kosmetycznych, zielarskich, do salonów kosmetycznych.

W kremie tym cały czas stosowano ta samą recepturę, w skład aktywny kremu wchodził ekstrakt z pszczelich pyłków kwiatowych, który opracował zespół naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierownictwem mojego ojca. Jest on nowatorski i prawdopodobnie jedynym ekstraktem tego rodzaju .Nie wykazuje działania drażniącego na skórę , dając pełnie składników odżywczych jaka posiada w sobie pszczeli pyłek kwiatowy.

Jeden z artykułów prasowych z Dziennika Polskiego ( Kraków) z początków działalności firmy prof. Ryszarda Czarneckiego – linia kosmetyków na bazie produktów pszczelich serii Arria .

W roku 1995 otrzymaliśmy wyróżnienie za najlepszy produkt Targów Zielarskich Ars Herbaria jak wyżej za linie kosmetyków ARRIA, oraz Dyplom z Polskiego Stowarzyszenia kosmetycznego za promocje linii kosmetyków ARRIA -z Warszawy . Na obu imprezach byłem w tym czasie z ojcem .

Ostatnio znalazłem w archiwum firmy ojca taki oto znajdujący się powyżej artykuł prasowy o początkach produkcji kosmetyków na bazie produktów pszczelich – firma była wtedy w miejscowości Zielonki pod Krakowem- artykuł ” Jak bogini ” Dziennik Polski rok 1996.Artykuł oddaje jak trudne były początki wprowadzania produktów na rynek, zważywszy na mały budżet firmy i że klienci powoli zaczynali doceniać wysoką jakość tych produktów.

Na pierwszym zdjęciu od lewej Ja z siostrą, na zdjęciu z prawej mój ojciec Prof. Ryszard Czarnecki
Na zdjęciu na dole pierwsze kosmetyki ( Pierwotna nazwa producenta to Agencja naukowo- badawcza- Laboratorium ” Farmacos”

Chciałbym przytoczyć pewną ciekawa historie związaną z kosmetykami ARRIA . W pewnym okresie kosmetyki były wysyłane do znanej śpiewaczki Pani Ireny Santor, ( linia limitowana tylko dla niej , z specjalną sygnaturą jak na zdjęciach , była tez korespondecja od Pani Ireny Santor , która jest zadowolona z kosmetyków i dziękuje Panu Profesorowi, za wysyłkę ze sklepu www.ARRIA .pl- wszystko na zdjęciach powyżej: