Pszczeli pyłek kwiatowy może ratować wątrobę !

Rate this post

W ostatnim czasie przeczytałem artykuł naukowy mojego ojca Prof. Ryszarda Czarneckiego z roku 1997 pt ” hepatoprotekcyjne działanie lipidowego ekstraktu pyłku kwiatowego w toksycznym uszkodzeniu wątroby paracetamolem u myszy ” i stwierdziłam , że jest w tym coś ciekawego.

Zdjęcie pszczoły z pyłkiem kwiatowych

W związku z tym,że u ludzi często , szczególnie od wieku tzw średniego po wiek starszy dochodzi po wielu latach życia do nieprawidłowego działania wątroby lub jej uszkodzenia np spożywaniem alkoholu, leków , złą dietą itp, można stosować pszczeli pyłek kwiatowy w celu zabezpieczenia wątroby.

Wątroba jak wiadomo jest nieodzowna do życia człowieka, gdyż zachodzi w niej duża część przemian substancji odżywczych, odtruwa organizm, wytwarza hormony sterujące całym organizmem, wytwarza białka , steruje termoregulacją organizmu i ma wiele innych ważnych funkcji w organizmie człowieka.

Ludzie często nie zdają sobie sprawy,że aby mogli cieszyć się długo zdrowiem muszą dbać o wątrobę. Spożywanie alkoholu, zła dieta, spożywanie nieodpowiednich leków itp działania mogą powodować uszkodzenie właśnie wątroby.

Pszczeli pyłek kwiatowy zebrany przez pszczelarza z ula

W artykule, który ostatnio przeczytałem, sprawdzano w warunkach laboratoryjnych, że zwierzęta , którym podawano ekstrakt lipidowy pszczelego pyłku kwiatowego były odporne za zatrucie spowodowane działaniem leku o nazwie Paracetamol w dużych dawkach. Wnioskiem z tych badań było,że przy dużych dawkach spożywanego przez zwierzęta pszczelego pyłku kwiatowego, zwierzęta jakby były odporne na trucie ich dużymi dawkami leku Paracetamol, a przy mniejszych dawkach podawanego im pszczelego pyłku kwiatowego , dochodziło do przywrócenia wszystkich funkcji wątroby pomimo jej wcześniejszego zatrucia.

Wnioskiem było też , że ekstrakt lipidowy pszczelego pyłku kwiatowego nadaje się do wprowadzenia do prób klinicznych , dzięki tym odkryciom, ponieważ wykazywał działanie lecznicze podobne do innego leku który jest w sprzedaży , a który jest związkiem chemicznym. Pszczeli pyłek kwiatowy natomiast jest substancja 100% naturalną , czyli bez żadnej możliwości szkodzenia organizmowi człowieka , co w przypadku leku ” chemicznego ” jest możliwe w pewnych warunkach np. przedawkowanie.

Pszczeli pyłek kwiatowy mikronizowany dostępny na www. ARRIA.pl

Z mojego doświadczenia i mojej rodziny : gdy spożywamy regularnie pszczeli pyłek kwiatowy nigdy nie mamy żadnych problemów z wątrobą . Oczywiście spożywam pszczeli pyłek kwiatowy mikronizowany, gdyż przyswajalność takiego prosto z ula pszczelego jest mała .