Krem Propolisowy ARRIA

Rate this post

Wnioski z badan w Collegium Medicum UJ, przeprowadzone przez Prof. Ryszarda Czarneckiego z pracy zatytuowanej ” Ocena farmakologiczna, histologiczna i histoenzymatyczna kremu propolisowego ARRIA”

Zdjecie opakowania 50 ml Kremu propolisowago serii ARRIA
dostepnego na www. arria.pl

W tym miejscu chciałem zamieścić streszczenie wniosków z książki mojego ojca na temat oceny działania kremu ARRIA , które jest w moim posiadaniu, a które uważam za ciekawe do opisania na moim blogu.

W 2002 roku naukowcy z Collegium Medicum UJ , poddali krem propolisowy serii ARRIA , ocenie pod kątem sprawdzenia jego działania leczniczego w przypadku ran powstałych z oparzeń. Był to ten sam krem ,który był produkowany od lat 90-tych przez mojego ojca . Wiedział on,że propolis będący w kremie ARRIA, ma nie tylko działanie kosmetyczne, upiększające, ale również działanie lecznicze i chciał udowodnić ,że w przypadku ran powstałych na skutek różnego typu oparzeń, krem propolisowy będzie pomocny w szybkim leczeniu.

Fotografia przykladowa stopy po oparzeniu

W pracy przedstawiono wyniki badań farmakologicznych. cytomorfologicznych , histoenzymatycznych kremu propolisowego w kształtowaniu procesu gojenia rany oparzeniowej ze szczególnym uwzględnieniem faz formowania się młodej tkanki łącznej oraz procesu kolagenizacji. Udowodniono,że propolis w postaci kremu ma zdolność do angiogenezy, czyli procesu tworzenia sie nowych naczyń krwionośnych w dnie rany oparzeniowej, co jest istotnym czynnikiem regeneracyjnym w procesie gojenia się rany oparzeniowej. Jak wiadomo,tego typu rany są ogólnie bardzo trudno gojącymi się ranami i proces zwykle trwa bardzo długo w porównaniu z innymi ranami

W pracy udowodniono, że dochodziło do intensywnego i szybkiego powstawania nabłonków w ranie ( nabłonek poliferujący i migrujący )a w rezultacie szybciej przekształcały się one w młody naskórek. Dochodziło również do szybszego tzw ziarninowania i wytwarzania włókien kolagenowych( okres stosowania wynosił zaledwie 14 dni ). Dowiedziono również ,że nie dochodziło do podrażnień skóry, stanów zapalnych itp. .Badania dowodzą, że okres do całkowitego odtworzenia skóry po oparzeniu jest nieco dłuższy niż 14 dni , co daje i tak zadawalący wynik czasowy leczenia oparzeń skóry w sposób naturalny , całkowicie bezpieczny w porównaniu z innymi metodami leczniczymi.Dowiedziono nadto,że przy leczeniu kremem propolisowym ARRIA doszło do prawie całkowitego lub całkowitego zamknięcia rany przez młody naskórek i równocześnie całkowite odtworzenie skóry właściwej w strefie oparzenia.

c.d. nastapi…