Efekty zabezpieczenia przed autyzmem przez pszczeli pyłek kwiatowy

Rate this post

Od jakiegoś czasu określa sie autyzm jako zespół chorób neurorozwojowych które są prezentowane jako między innymi : niewłaściwe społeczne zachowania,zachowania powtarzalne, słaba komunikacja społeczna .Okazuje się , że stosowanie pszczelego pyłku kwiatowego jako suplementu diety , bogatego w takie składniki jak : amino- kwasy, witaminy,substancje lipidowe (tłuszczowe) i mnogie (zliczono na chwile obecna około 300) substancje biologicznie czynne – prowadzi do zmniejszenia : stresu oksydacyjnego (powodującego upośledzenie neuro -przewodzenia bodźców w mózgu i poza mózgiem),zapalenia neuronów,uwolnienia glutaminianu z neuronow ( co prowadzi do ich śmierci ) .

Te wymienione powyżej mechanizmy są odpowiedzialne za zaistnienie autyzmu a podawanie pyłku pszczelego wg. badaczy ogranicza lub nawet całkowicie zapobiega powstawaniu autyzmu .

Wykonywano w tym roku badania na zwierzętach doświadczalnych i wywoływany celowo autyzm był całkowicie ograniczany w grupach zwierząt którym podawano równocześnie z preparatami wywołującymi autyzm pszczeli pylek kwiatowy w ilości 250 mg/kg masy ciała

Eksperyment trwał 30 dni. Badaniom poddano struktury mózgu, które są charakterystyczne dla osobnikow autystycznych jak również zbadano parametry niektórych substancji chemicznych w mózgu co dowiodło, że pyłek pszczeli całkowicie zabezpieczył osobniki w doświadczeniu przed wywoływanym eksperymentalnie autyzmem.

Na rysunku powyżej przykładowe wczesne oznaki autyzmu :opóźniony rozwój mowy,obracanie zabawek , obiektów,zabawa osobno,samodzielna,odmowa kontaktu np z matką, problemy ze snem, nadmierna aktywność…

W związku z tą  nieuleczalna  chorobą o niewyjaśnionej dokładnie przyczynie ludzie próbują w różny sposób pomóc chorym na autyzm .

Jednym ze sposobów jest układanie specjalnych diet żywieniowych.

Diety te jednak niestety pozbawiają osoby chore niektórych składników żywieniowych , co może w dłuższej perspektywie prowadzić do innych zaburzeń w narządach wewnętrznych.

Można w tym wypadku dodać do tych specjalnych diet pszczeli pyłek kwiatowy mikronizowany jako najlepiej przyswajalną formę która może nawet przez całe życie chorego zapewnić mu potrzebne do życia substancje , nie narażając na jakiekolwiek efekty uboczne .

Innym aspektem jest potwierdzone działanie pierzgi pszczelej jako substancji która ogranicza nadpobudliwość, nerwowość , stany lękowe. Można ją stosować np .u osób z ADHD i bezsennością  .

Stosowanie obu : pyłku pszczelego i pierzgi pszczelej wydaje się  zatem idealnym rozwiązaniem przy  suplementacji żywienia osób z autyzmem .

Z mojego doświadczenia:

Pyłek pszczeli mikronizowany można spożywać tak jak ja np : z miodem ,jogurtem, kefirem. Dla dzieci można zacząć od tzw. szczypty z miodem lub jogurtem owocowym.

Pierzgę pszczelą można stosować najprościej i najbezpieczniej jako ekstrakt bezalkoholowy który jest podobny w smaku do miodu.

Osobiście oba produkty stosuję przed śniadaniem i przed kolacją.

Ilość produktu  która jest właściwa dla danej osoby , jej stylu życia,preferencji żywieniowych najlepiej dobrać sobie indywidualnie .

Opakowanie 500 g pszczelego pyłku kwiatowego mikronizowanego , najlepszą formą do spożycia , o przyswajalności ok 90%,można stosować przez chorych na autyzm . Produkt dostępny na www.arria.pl
Opakowania z ekstraktem z pierzgi pszczelej , ekstrakt 10%, bezalkoholowy, można stosować przez chorych na autyzm, ADHD , przy bezsenności. Produkty dostępne są na www.arria.pl .