Zatrucia pokarmowe wyleczymy np: propolisem

W ostatnim czasie przebywałem na tzw festynie i skusiła mnie kiełbaska z grilla. Zapach był przyciągający, a ja pamiętam,że jak byłem mały to lubiłem takie kiełbaski z ogniska smażone na patyku. Od jakiś 30 lat nie jadłem takiej kiełbaski. Po kilku godzinach od jej spożycia dostałem skurczy żołądka i biegunki i wyglądało to na tzw. zatrucie pokarmowe.

Często w okresie letnim dochodzi do tzw zatruć pokarmowych, gdy nie jemy w swoim domu, np na urlopie , imprezie itp. Po kilku godzinach dochodzi do objawów zatrucia .

W okresie letnim,gdy korzystamy z spożywania posiłków poza domem np na wakacjach, na imprezach plenerowych ,w budkach z jedzeniem, foodtruckach itp może zdarzyć się ,że zjemy jedzenie brudne ,nieświeże, zakażone np Salmonellą , grzybami itp.

W smacznie wyglądającym posiłku mogą być np bakterie , wirusy , grzyby. Po spożyciu takiego zakażonego jedzenie może np boleć brzuch cały dzień i jesteśmy wyłączeni z aktywnego życia.W okresie letnim, trzeba bardzo uważać co i gdzie się spożywa.

Do zakażeń tego typu dochodzi najczęściej na drodze bakteryjnej i wirusowej . Tego typu zakażeniom dochodzi najczęściej przy wysokich temperaturach otoczenia, gdyż bakterie i wirusy namnażają się wtedy najszybciej.

Po zatruciu dochodzi do odczuwania skurczów żołądka, jelit, wymiotów, biegunek, skutkiem czego nie możemy normalnie dalej funkcjonować i cieszyć się np urlopem.

W moim osobistym przypadku gdy dowiedziałem się że zjadłem coś co mi zaszkodziło spróbowałem zastosować tylko propolis w formie ekstraktu bezalkoholowego 10% w ilości łyżeczki od herbaty jeden raz i nic więcej .

W pokarmach które “na oko ” wyglądają smacznie i apetycznie i ładnie pachną mogą być bakterie , wirusy i grzyby powodujące po spożyciu np zatrucia pokarmowe.Często odgrzewane pokarmy np kiełbaski w hot- dogach ,hamburgery, kebaby itp są szczególnie narażone na możliwość namnożenia się drobnoustrojów w nich i skutkiem czego na zatrucie osób je spożywających.

Okazuje się ,że poskutkował od razu, objawy które miałem ustały całkowicie za 2-3 godzin zupełnie.Po tym czasie mogłem spożyć już normalne jedzenie w domu, bez dalszych konsekwencji z poprzedniego zatrucia pokarmowego.

Propolis jak już pisałem wiele razy na blogu ma zarówno działanie przeciwbakteryjne jak i przeciwwirusowe, toteż można go wykorzystać bez problemu w formie ekstraktu bezalkoholowego do spożycia w przypadku wszelkiego typu zatruć pokarmowych, bez konieczności uzupełniania leczenia innymi lekami dodatkowymi oraz bez żadnych skutków ubocznych (jak leczenie np: antybiotykami ).

Ważnym wydaje się poza tym,aby w przypadku zatruć pokarmowych wypić dodatkowo dużo wody – najlepiej przegotowanej ,lub mineralnej niegazowanej , ewentualnie uzupełnić tzw elektrolity, jeśli zatrucie byłby póżno leczone lub dość silne.

Ekstrakt bezalkoholowy z propolisu 10%- owy może pomóc w przypadku zatruć pokarmowych szybko i skutecznie, warto go mieć np na wakacjach w apteczce pierwszej pomocy- dostępny jest w 20 i 50 g opakowaniach na www.arria.pl jak na zdjęciu powyżej .

W uzupełnieniu chciałem dodać ,że zauważyliśmy z rodziną ,że najlepsze efekty lecznicze w przypadku zatruć pokarmowych są jeśli już przy bólu brzucha , skurczach jelit zastosuje się propolis, to nie dochodzi do pozostałych następujących w dalszej kolejności objawów ze strony przewodu pokarmowego np nudności , wymiotów, biegunki.

Author: Robert Czarnecki

Nazywam się Robert Czarnecki, zajmuje się hobbystycznie zdrowym stylem życia, w tym apiterapią. Od roku 1985 zajmowałem się z przerwami wprowadzaniem na rynek polski produktów pszczelich . Moim ojcem jest Ryszard Czarnecki , Profesor farmacji, propagator i specjalista w dziedzinie apiterapii, założyciel firmy laboratorium Bio - Farmaceutyczne ARRIA z Krakowa, produkującej na polski rynek kosmetyki i suplementy diety oparte na bazie produktów pszczelich. W związku z tym , że zainteresowania ojca jak i moje w dziedzinie zdrowego stylu życia jak i zastosowań apiterapii dla ludzi stały się zbieżne w ostatnich kilku latach, postanowiłem zapoznać szersze kręgi osób na tym forum naszymi wspólnymi przemyśleniami i pomysłami w tym zakresie uważając to za korzystne dla ludzi.

Leave a Reply